Kompletní servis v oblasti mezinárodní přepravy - přeprava, celní odbavení, dokumentace, balení a skladování, pojištění, monitoring, poradenské služby a ještě něco navíc.


Mezinárodní přeprava zásilek

Pokud potřebujete odeslat zásilku do zahraničí, pravděpodobně se poohlížíte po možnosti, jak co nejrychleji a nejbezpečněji doručit balíček za hranice. Můžete využít celé řady dopravních služeb, které vaše zboží dovezou do zahraničí letecky, nebo po zemi. Jediným způsobem jak do 24 hodin doručit balíček do vzdálenějších evropských destinací je letecká přeprava. Kdo tolik nespěchá, může využít i přepravu silniční, tam ale hrozí komplikace způsobené špatným počasím nebo dopravní situací.

V případě, že si vyberete leteckou přepravu, neváhejte zvolit naši službu Roth. Nejenže balíček rychle a bezpečně doručíme, ale ještě se postaráme o všechny další komplikace, které se s mezinárodní přepravou mohou pojit, jako například proclení.

Průběh přepravy

Jakmile se dohodneme na přepravě zboží, nastává samotná přeprava zásilky. Jako první nám předáte své zboží, my posoudíme jeho velikost a následně vám vydáme potřebné dokumenty. Poté bude následovat balení, pokud ho necháte na naší balící službě a transport zásilky na letiště, odkud bude pokračovat do cílové destinace. V průběhu přepravy se postaráme o to, abyste zůstali informovaní ohledně toho, kde se zásilka nachází pomocí našich stránek, kde můžete využít službu sledování zásilek. Pokud bude potřeba zboží proclít, zařídíme i to a postaráme se o to, aby zásilka došla co nejrychleji a nepoškozená k příjemci.

Cena mezinárodní přepravy

Cenu přepravy vám můžeme sdělit až poté, co zásilku zkontrolujeme, zvážíme a měříme. Následně vám vystavíme letecký nákladový list, kde budou veškeré informace o tom, jak bude balíček přepravován. Zásilku můžete buď sami dovézt na letiště, nebo si ji po objednání vyzvedneme přímo u vás doma nebo ve firmě.

Proclení zboží

I proclení zboží za vás můžeme zařídit. Pokud posíláte obchodní zboží je potřeba, aby u něj vždy byla přiložena obchodní faktura, dodací list a případně také dokumenty o původu zboží, které mohou být k proclení potřeba. Je také dobré si dopředu zjistit, jaké částky za proclení budete muset vy i příjemce balíčku zaplatit, abyste potom nebyli nepříjemně překvapeni.

Zabalení zásilky

Velkou pozornost je potřeba věnovat i zabalení zboží. Velmi záleží na druhu zboží, který posíláte, ale vždy je bezpodmínečně nutné balíky dobře označit. Pokud se tím nechcete zabývat, neváhejte a ozvěte se nám, zabalení zařídí naše balící služba. Pokud si budete zásilku balit sami, je nutné si dát pozor zejména na to, aby druh obalu odpovídal hmotnosti zboží, aby se snadno neponičil během pohybu po kolečkových drahách. Dále je třeba vyplnit veškerý volný prostor v balíčku například pomocí bublinkové fólie nebo pěny. Zkrátka se ujistěte, že zboží je opravdu bezpečně zabaleno a není možné jeho poškození v průběhu přepravy.

Pojištění zboží

V případě, že se obáváte, že by se mohlo v průběhu přepravy s vaším zbožím něco stát, je obvykle doporučováno si balík pojistit. Pojištění zboží je pro vás jistotou, že kdyby se balíku něco přihodilo, bude vám proplacena cena zboží.

Doba trvání přepravy

To, jak dlouho bude trvat dopravit vaše zboží do cílové destinace, se velmi odvíjí od toho, kam balík posíláte. V rámci Evropské Unie je obvykle možné doručení i do druhého dne, pokud bude využita letecká přeprava. V případě, že zvolíte pozemní dopravu, bude doručení pravděpodobně trvat mnohem delší dobu. Mimo Evropu je nejrychlejším a nejspolehlivějším způsobem také letecká přeprava, ale alternativně je možné využít i lodní dopravu, poté se ale trvání přepravy velmi liší a mohou ji ovlivnit i nejrůznější vnější vlivy jako například špatné počasí. Na požádání vám můžeme sdělit přibližnou dobu doručení zásilky.