Kompletní servis v oblasti mezinárodní přepravy - přeprava, celní odbavení, dokumentace, balení a skladování, pojištění, monitoring, poradenské služby a ještě něco navíc.


Přeprava nebezpečného zboží

Jste přesvědčeni, že přeprava nebezpečných látek je možná jen po silnici nebo železnici? I když to trvá tak dlouho? Chcete proto rychlou přepravu se zabezpečením všech rizik? Zvolte leteckou přepravu nebezpečného zboží. Uvidíte, že přeprava hořlavin či přeprava výbušnin bude pohodlnější než vlakem či autem.

Mezinárodní letecká přeprava nebezpečného zboží podléhá stejným pravidlům jako u jiných dopravců, pro vás však bude o to jednodušší, protože se postaráme o správné zabalení a deklaraci. Každá zásilka musí mít certifikovanou krabici opatřenou příslušnými štítky, UN kódem a musí být vybavená platným povolením k přepravě.

Co patří mezi nebezpečné zboží?

Mezi nebezpečné zboží, které si naši zákazníci nechávají přepravovat patří například

  • Zbraně a střelivo,
  • Výbušniny,
  • Chemikálie a jedy,
  • Léky,
  • Radioaktivní materiály,
  • Hořlaviny a veškeré další látky, které jsou označeny tzv. UN číslem a mají bezpečnostní listy.

Jak přeprava probíhá?

Letecká přeprava nebezpečného zboží se řídí mezinárodními pravidly. Odesílatel je odpovědný za to, že zásilka určená pro přepravu nebezpečného zboží bude správně a bezpečně zabalena a bude mít povolení k přepravě. Máte-li nebezpečné zboží, které chcete přepravit prostřednictvím mezinárodní letecké přepravy, obecný průběh přepravy je velmi podobný přepravě osobních věcí nebo přepravě obchodních zásilek.  Pokud si nebudete jisti, zda právě vaše zboží spadá do kategorie nebezpečných látek, rádi vám poradíme. Vždyť například parfémy, potravinová aromata i elektronická zařízení lze zařadit mezi nebezpečné zboží.

Zavolejte nám nebo nám napište a společně sjednáme termín přepravy. Zásilku dále u nás převezmeme a převezmeme do skladu, kde ji zvážíme, změříme a následovně Vám vystavíme letecký nákladový list se všemi údaji o číslu zásilky, odletu a příletu konkrétního letadla apod.

Důležité informace k přepravě nebezpečného zboží

Každá zásilka musí být opatřena bezpečnostními listy, podle kterých se následně budou vystavovat deklarace nebezpečného zboží. Každá zásilka musí být dovezena v originální certifikované krabici opatřené příslušnými štítky.

Deklaraci nebezpečného zboží vám zajistíme

Letecká přeprava nebezpečného zboží vyžaduje, aby zásilky splnily určité požadavky. K přepravě přijímáme také zboží s bezpečnostním statutem SCO neboli Secured for Cargo-Aircraft Only. Každá zásilka musí být opatřena bezpečnostními listy. Spolu s vámi sjednáme termín přepravy, zásilku přivezete nebo si ji sami vyzvedneme. Vystavíme ji letecký nákladový list se všemi údaji odesílatele a příjemce, s dobou odletu i příletu a zajistíme deklaraci nebezpečného zboží se všemi štítky. Kontaktujte nás, uvidíte, že letecká přeprava nebezpečného zboží je pohodlná.