Kompletní servis v oblasti mezinárodní přepravy - přeprava, celní odbavení, dokumentace, balení a skladování, pojištění, monitoring, poradenské služby a ještě něco navíc.


Přeprava živých zvířat

Nemůžete být bez svého miláčka ani na daleké dovolené nebo obchodujete s drobným zvířectvem a rychlost přepravy je pro vás nejdůležitější? Pak je letecká přeprava živých zvířat určena právě pro vás. Možná si myslíte, že letecká přeprava živých zvířat vyžaduje složité povolování, a nejste si jisti, zda se o ně letecká společnost dobře postará? Posílání zvířat cargem je běžná záležitost. Víte, že letecky se přepravují i nosorožci a také to dobře zvládají? Co je proti tomu letecká přeprava psů a koček? Snadná záležitost.

Zajistíme vše potřebné pro přepravu Vašich zvířat, včetně přepravy samotné – veterinární a celní formality, přeprava do cílové destinace a předání majiteli.

Jaká zvířata lze přepravovat?

Letecká přeprava má velmi široké možnosti a proto je možno přepravovat prakticky jakákoli zvířata. Letadlem se přepravují nejčastěji psy a kočky, které doprovázejí své pány v zavazadlovém prostoru. Přeprava živých zvířat se ale týká hlodavců, ptáků, rybiček, hadů a obojživelníků. Letecká přeprava má široké možnosti, a proto je možné přepravovat prakticky jakákoli zvířata. Některé požadavky musíte zajistit vy, my se postaráme o celní a veterinární formality, které jsou potřebné pro přepravu živých zvířat. Některé země však mají speciální podmínky pro leteckou přepravu zvířat a je dobré se na ně předem informovat.

My zajištujeme například přepravu psů, koček, ptáků, křečků, hadů, rybiček, ale i větších zvířat, apod.

Jak přeprava probíhá?

Přeprava živých zvířat se může zpočátku zdát složitější, není tomu ale tak, přeprava probíhá podobně jako u ostatních zmíněných přeprav.

Pro objednání přepravy živého zvířete nám zavolejte nebo napište a společně sjednáme termín přepravy. Živé zvíře poté dopravíte k nám na letiště a nebo si jej vyzvedneme u Vás našimi auty. Převezmeme jej do skladu, kde jej zvážíme a změříme, samozřejmě v jeho přepravním boxu a následovně Vám vystavíme letecký nákladový list se všemi údaji o číslu zásilky, odletu a příletu konkrétního letadla apod.

Některé náležitosti pro přepravu živých zvířat

  • Platné veterinární osvědčení
  • Pet passport
  • Mezinárodní čip
  • Příslušná očkování

Důležité informace k přepravě živých zvířat

I nejdelší mezinárodní let netrvá déle než 24 hodin, proto nemusíte mít strach, že by zvířata v letadle vyžadovala speciální péči. Důležité je, aby jejich přepravní box byl dobře uzpůsoben a zvíře bylo pevně uzavřeno.

Přeprava živých zvířat vyžaduje některé náležitosti. Musíte mít přepravní box dle mezinárodních pravidel IATA. Jde o schránku s kovovými dvířky, s jednoduchým, ale bezpečným zavíráním, s úchyty pro bezpečnostní pásy, a s možností uchycení speciální misky na vodu. Zvíře k nám dopravíte nebo je sami vyzvedneme. V našem skladu vystavíme nákladový list se všemi údaji a popisem zvířete, s kontakty odesílatele a příjemce. Kontaktujte nás, pokuds chcete zvíře přepravit pohodlně letecky.

Nezajišťujeme importy zvířat.