Kompletní servis v oblasti mezinárodní přepravy - přeprava, celní odbavení, dokumentace, balení a skladování, pojištění, monitoring, poradenské služby a ještě něco navíc.


Přeprava zbraní

Víte, že kvůli zvýšené bezpečnosti letecké dopravy se na palubu letadla nesmějí brát jakékoli střelné zbraně a také střelivo. A je jedno, zda jde o sportovní malorážku nebo loveckou kulovnici či samopal. Tyto bezpečnostní předpisy platí i pro modely a repliky zbraní a také hračky, které zbraně připomínají. Ale možná nevíte, že letecká přeprava zbraní podléhá stejným pravidlům jako přeprava nebezpečného zboží, vyjma prokazatelných hraček. Zbraně můžete v zásilkách letecky přijímat i posílat. Přísné bezpečnostní předpisy pro leteckou dopravu se týkají nejen přepravy zbraní, ale také náhradních dílů ke zbraním, střeliva a zásobníků.

Pro dopravu zbraní certifikovanou krabici nebo kovový kufr

Nejčastěji se doprava zbraní týká přepravy pistolí, pušek, kulovnic, sportovních pušek a malorážek. Ke zbraním musíte mít zbrojní list nebo licenci a povolení k přepravě. Každá zásilka musí mít certifikovanou krabici opatřenou příslušnými štítky a UN kódem. Pro přepravu zbraní je jako nejvhodnější obal pevný uzamykatelný kufr. Nejvhodnější je kovový kufr. Skořepinová pouzdra, která slouží pro dopravu autem, nemají pro dopravu letadlem dostatečnou pevnost a ne všechna jsou uzamykatelná.

Zajistíme vám deklaraci převážených zbraní

Stejně jako jiné nebezpečné zboží i přeprava zbraní vyžaduje, aby zásilky splnily určité požadavky. Každá zásilka musí být opatřena bezpečnostními listy. Spolu s vámi sjednáme termín přepravy, zásilku přivezete nebo si ji sami vyzvedneme. Vystavíme ji letecký nákladový list se všemi údaji odesílatele a příjemce, s dobou odletu i příletu a zajistíme deklaraci nebezpečného zboží se všemi štítky. Kontaktujte nás, uvidíte, že letecká přeprava zbraní bude s námi snadná.

Exporty i importy zbraní, nábojů a munice

Zajišťujeme charterové lety s nebezpečným zbožím. Umíme exporty i importy nebezpečného zboží (DGR).